Znieczulenie komputerowe - The Wand

znieczulenie the wand, podanie znieczulenia komputerowego

Znieczulenie komputerowe

Satysfakcja pacjenta poddanego zabiegom stomatologicznym zależy w znacznym stopniu od zastosowanego znieczulenia i sposobu podawania substancji znieczulającej. Nowoczesna stomatologia proponuje wiele innowacyjnych rozwiązań, zarówno w poszczególnych dziedzinach zabiegowych, jak i w zakresie znieczuleń stomatologicznych. Tuż obok tradycyjnych metod (znieczulenie powierzchniowe żelem lub sprayem, znieczulenie nasiękowe i przewodowe strzykawką lub karpulą) powstały ultranowoczesne i bezbolesne znieczulenia komputerowe, które zapewniają pełen komfort Pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Podczas znieczulenia komputerowego płyn znieczulający podawany jest pod niskim ciśnieniem, co całkowicie bezboleśnie zapewnia skuteczne znieczulenie tkanek przed zabiegiem stomatologicznym. Pacjenci nie odczuwają odrętwienia wargi ani odrętwienia języka, co dodatkowo poprawia ich komfort i komunikację z lekarzem stomatologiem. To nie jedyne zalety technologii, którą wykorzystuje The Wand.

Satysfakcja z systemem The Wand

W Klinice Kwiatek wykorzystywany jest system The Wand (ang. różdżka), czyli sterowany komputerowo, ekspercki system do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii.

Technika The Wand gwarantuje pacjentowi delikatność i komfort aplikacji znieczulenia. Bezbolesność podania środka znieczulającego jest przewidywalna i łatwiej ją osiągnąć - to wszystko za sprawą unikatowej budowy urządzenia.

Komputer monitoruje parametry, następnie dźwiękowo i wizualnie nawiguje deponowanie znieczulenia, dzięki czemu operator w kolejnych etapach przenikania leku unika zbyt szybkiego podawania środka. Nowoczesne znieczulenie podawane pod kontrolą mikroprocesora nie powoduje rozpierania tkanki i w praktyce eliminuje ból towarzyszący podawaniu płynu znieczulającego. Ergonomiczne i ultralekkie (ok. 3 g - dla porównania, waga tradycyjnej karpuli to ok. 300 g) końcówki aplikujące (z angielskiego wand - różdżka) umożliwiają wygodny chwyt oraz bardzo precyzyjne prowadzenie instrumentu w tkankach, dzięki czemu osiągamy wolne tempo podawania znieczulenia, co pozwala na wzrost efektywnej objętości środka i większą skuteczność znieczulenia.

Znieczulenie The Wand - zastosowanie

System the Wand znajduje zastosowanie w każdej ze współczesnych dziedzin stomatologii - w stomatologii zachowawczej, estetycznej i protetyce, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz pedodoncji (stomatologia dziecięca). Umożliwia wykonanie technik znieczulenia, które nie powodują odrętwienia warg i języka. Pacjent po zabiegu swobodnie mówi, zachowuje sprawność mimiczną, dzięki czemu może sprawnie powrócić do obowiązków życia codziennego bez dyskomfortu znieczulonych tkanek twarzy oraz ryzyka uszkodzenia błony śluzowej przez samogryzienie znieczulonego obszaru.

The Wand i dzieci

System znieczuleń komputerowych odgrywa niebagatelną rolę w zakresie stomatologii dziecięcej, tu bowiem bezbolesność procedur niejednokrotnie decyduje o chęci lub braku współpracy. Delikatne znieczulenie wykonane różdżką The Wand wprowadzi najmłodszych pacjentów w przyjemną atmosferę wizyty, zapewni skuteczne znieczulenie i radość dziecka po bezbolesnym zabiegu.

Skuteczność

Co w przypadku gdy znieczulenie nie działa?

W porównaniu do tradycyjnych znieczuleń, system The Wand gwarantuje bardziej przewidywalne i skuteczne, a jednocześnie bezbolesne i mniej stresujące znieczulenie.

Najczęstszą przyczyną słabo działającego znieczulenia jest ostry stan zapalny miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych - w tej sytuacji niskie pH środowiska w stanie zapalnym, może obniżyć skuteczność znieczulenia. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, iż system The Wand umożliwia wykonanie efektywnego znieczulenia u niemal wszystkich pacjentów - odsetek powodzeń oscyluje bowiem między 90-95% przy zarazem mniejszej liczbie powikłań pozabiegowych.

Dla kogo?

Jako podsumowanie, postawmy pytanie dla kogo dedykowany jest system znieczuleń komputerowych The Wand?

1) dla osób, które czują lęk przed wizytami stomatologicznymi, stresują się ukłuciem igły i kolejnymi etapami zabiegu,

2) dla dzieci, chętniej współpracujących po bezbolesnym podaniu znieczulenia,

3) dla osób ceniących komfort po zabiegu (komfortowa aplikacja znieczulenia bez skutków ubocznych w postaci odrętwienia twarzy),

4) dla wszystkich bez wyjątku, bowiem znieczulenie komputerowe to jedno z najnowocześniejszych urządzeń współczesnej stomatologii gwarantujące satysfakcję zarówno dla lekarza, jak i Pacjenta.

Ostatnio na blogu

Badania laboratoryjne w kontekście skuteczności leczenia stomatologicznego

Diagnostyka laboratoryjna odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz skuteczności leczenia stomatologicznego. Ocena badanych parametrów pozwala na stworzenie kompleksowego planu leczenia w oparciu o wyniki badań. Stomatolog przed rozpoczęciem leczenia ma wgląd w ogólny stan zdrowia pacjenta i jeszcze przed zabiegiem może wyrównać ewentualne niedobory. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zabiegów z zakresu implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz ortodoncji.
23 październik 2024

Nakładkowe leczenie ortodontyczne - Alignery

Do niedawna aparaty ruchome kojarzyły się tylko z aparatami akrylowymi i leczeniem wczesnym dzieci i młodzieży. Obecnie coraz większą popularność zdobywają aparaty nakładkowe, czyli Alignery. Zastosowanie tych aparatów poprzedzone jest indywidualnym badaniem i dostosowaniem metody do potrzeb Pacjenta. Takie działanie może przyczynić się do osiągnięcia zamierzonych efektów. Wiek pacjenta nie stanowi problemu, bo przy dobrej współpracy Alignery sprawdzą się zarówno u młodzieży jak i u osób dorosłych. Tradycyjny aparat ortodontyczny jest jedną z najpopularniejszych opcji leczenia wad zgryzu, jednak coraz więcej pacjentów wybiera przezroczyste nakładki ortodontyczne ze względu na ich zalety w kontekście higieny i dyskrecji podczas leczenia.
12 październik 2024
Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas