Chirurgia stomatologiczna Poznań

usuwanie ósemek poznań, chirurg szczękowy Poznań

Chirurgia stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii zajmująca się leczeniem w obrębie jamy ustnej. Przez wielu kojarzona jest jedynie z usuwaniem zębów mądrości, jednakże chirurg stomatolog zajmuje się również innymi zabiegami, wśród których wymienić można m.in.: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję, podcinanie wędzidełek warg i języka czy odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej przygotowują jamę ustną do leczenia protetycznego, czy też zabiegów z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej.

Usunięcie (ekstrakcja) zębów mądrości (ósemek) i zębów zatrzymanych

Nasz gabinet stomatologiczny specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych, w tym w zakresie ekstrakcji (usuwania) zębów, które nie mogą zostać poddane leczeniu

Oferujemy usuwanie zębów zatrzymanych, ósemek i innych. Zabieg przeprowadzamy 100% bezboleśnie, zapewniając Pacjentom pełen komfort.

Jako pierwsi w Poznaniu wprowadziliśmy do naszej oferty bezbolesne usuwanie zębów - zabiegi w podtlenku azotu (gaz rozweselający), zapewniające komfort i wyłączenie świadomości przy 100% bezpieczeństwie nawet naszych najmłodszych podopiecznych. Nasze duże doświadczenie pozwala nam przeprowadzać bezbolesne usuwanie zębów przy zachowaniu pełni bezpieczeństwa Pacjentów.

Nasi chirurdzy są specjalistami w przeprowadzaniu najtrudniejszych ekstrakcji zębów mądrości (ósemek), w tym usuwaniu zębów zatrzymanych (niewidocznych w jamie ustnej).

W codziennej praktyce w naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesne technologie, w tym tomografię komputerową CBCT czy sterowaną regenerację tkanek za pomocą membran PRF - dzięki czemu lekarz wykonujący ekstrakcję może ocenić położenie korzeni i stan zęba oraz sprostać nawet najbardziej skomplikowanym przypadkom. Tomografia komputerowa umożliwia dokładną lokalizację zębów zatrzymanych względem zębów sąsiednich i otaczających struktur anatomicznych (nerwy, zatoki szczękowe itd.) oraz pozwala na wczesną diagnozę pozostałych zębów.

Chirurgiczne usuwanie zębów, w szczególności ósemek, w tym zatrzymanych, jest jednym z najtrudniejszych zabiegów usuwania zębów, ze względu na ich umiejscowienie w jamie ustnej (najczęściej trudny dostęp) oraz sąsiedztwo innych struktur anatomicznych - nerwu żuchwowego, guza szczęki czy zatoki szczękowej.

Po ekstrakcji (usunięciu) ósemki u 60 - 70% pacjentów przez 2 - 3 dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe, stan podgorączkowy, odrętwienie czy też szczękościsk. Czas zabiegu, w zależności od skomplikowania i umiejscowienia, wynosi od pięciu minut do 1,5 godziny.

Po usunięciu zęba chirurg zabezpiecza zębodół, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powikłań pozabiegowych. Pacjent po zabiegu pozostaje w stałym kontakcie z Kliniką, a wszystkie wizyty kontrolne są wliczone w cenę ekstrakcji.

Znieczulenie miejscowe gwarantuje całkowitą bezbolesność zabiegu (czas działania znieczulenia to ok. 4 - 5 godzin).

Chirurgiczne usuwanie (resekcja) wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, polegający na usunięciu wierzchołka korzenia przy jednoczesnym oczyszczeniu kości ze zmian chorobowych i stanów zapalnych. Zbiegowi poddani mogą być pacjenci, których zęby nie kwalifikują się do ponownego leczenia kanałowego lub pojawiły się zmiany okołowierzchołkowe, które nie poddadzą się takiemu leczeniu. Jest to często zabieg "ostatniej szansy" ratujący ząb przed usunięciem.

Resekcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu chirurg stomatolog odsłania kość w okolicach korzenia problematycznego zęba w celu usunięcia zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki. Usuwany jest także fragment korzenia. Następnie kanał wypełniany jest specjalnym cementem, a ubytek w kości uzupełniany jest biomateriałem kościozastępczym.

Po resekcji mogą wystąpić dolegliwości miejscowe i obrzęk, które powinny zniknąć po kilku dniach. Jeżeli ból będzie się przedłużał i nasilał, wystąpi krwawienie i stan podgorączkowy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Chirurgia szczękowo - twarzowa

Naszym Pacjentom oferujemy także leczenie zachowawcze złamań żuchwy.

Zrośnięcie się żuchwy trwa ok 6-8 tygodni, w trakcie których Pacjent przyjmować może jedynie płyny i półpłynne pokarmy. W tym okresie niezbędna jest również staranna higiena jamy ustnej. Po tym okresie szyna zostaje zdjęta. Leczenie zachowawcze stosowane jest przeważnie jako leczenie wspomagające dla zabiegu chirurgicznego.

Najczęściej zadawane pytania

Czy usuwanie zęba boli?

Ekstrakcję (usunięcie) przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które całkowicie eliminuje dolegliwości podczas zabiegu. Po kilku godzinach, po ustąpieniu znieczulenia, mogą pojawić się przejściowe dolegliwości, na wypadek których pacjent zabezpieczany jest środkami przeciwbólowymi, preparatami antyseptycznymi, a czasem antybiotykiem.

Jakie znieczulenie stosowane jest podczas zabiegów?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej odbywają się w znieczuleniu miejscowym, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej. Znieczulenie to w zupełności pozwala na wyłączenie odczuwania danej okolicy, jednocześnie pacjent pozostaje w pełnym kontakcie z lekarzem, a po zabiegu bez przeszkód może udać się do domu.

Jakie są zalecenia po zabiegach chirurgicznych?

Należy nie jeść i nie pić 2h po zabiegu, przez jeden dzień unikać gorących napojów i pokarmów, nie palić tytoniu, nie pić alkoholu min. 5 dni, powstrzymać się od wysiłku fizycznego przez 7 dni, a także nie korzystać w tym czasie z sauny i solarium. Wskazana jest szczególna pielęgnacja miejsca pozabiegowego (zimne okłady, miękka szczoteczka pooperacyjna, płukanka przeciwbakteryjna) oraz reagowanie na wszelkie niepokojące sygnały i ewentualny kontakt z lekarzem prowadzącym. Powyższe zalecenia wydawane są w formie broszury dla pacjenta.

Chirurdzy stomatolodzy

Poznaj ekspertów, którzy zadbają o Twoje zęby.

Tak mówią o nas Pacjenci

Chirurgia stomatologiczna - Cennik usług

Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanych w naszej klinice w Poznaniu.

Chirurgia stomatologiczna

Konsultacja chirurgiczna 300 zł

Ekstrakcja zęba stałego 360 - 960 zł

Delikatny i precyzyjny zabieg chirurgiczny, przeprowadzany z dbałością o otaczające tkanki.

Ekstrakcja ósemki 600 - 1 200 zł

Zabieg będący wizytówką Kliniki Kwiatek, dzięki bogatemu doświadczeniu wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

Ekstrakcja zęba zatrzymanego 720 - 1 600 zł

Zabieg polegający na usunięciu zęba niewidocznego w jamie ustnej, skomplikowany ze względu na obecność wielu sąsiadujących struktur anatomicznych.

Resekcja wierzchołka korzenia od 1 400 zł

Procedura medyczna „ostatniej szansy”, pozwalająca zachować ząb, po usunięciu zmian umiejscowionych przy korzeniu.

Preparat PRF przyspieszający gojenie (wraz z pobraniem krwi) 400 zł

Innowacyjna metoda polegająca na odwirowaniu z krwi Pacjenta komórek znacznie przyspieszających gojenie i redukujących dolegliwości pozabiegowe.

Leczenie zachowawcze złamań żuchwy 1 000 - 2 000 zł

Zabieg wykonywany w przypadku złamania żuchwy, polegający na jej ustabilizowaniu i zapewnieniu mozliwości ponownego "zrośnięcia".

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń do nas