Stomatologia ogólna

Przegląd 

Profilaktyczna wizyta kontrolna jest jedną z najważniejszych czynności w dbaniu o piękny uśmiech. Dzięki działaniu "przed" dolegliwościami zaoszędzimy zarówno zdrowie, jak i pieniądze na bardziej skomplikowane leczenie.

Przeglądy powinny być wykonywane raz na 6 miesięcy, dodatkowo wzorem profilaktyki z USA co 2 lata powinno wykonać się zdjęcie panoramiczne, umożliwiające pełen wgląd w uzębienie.

Pamiętaj o tym, że przeciwdziałanie chorobie, a nie jej leczenie, jest kluczem do pięknego i zdrowego uśmiechu!

 

Zdjęcie panoramiczne, zdjęcie tomograficzne CBCT

Nowoczesna rentgenodiagnostyka (posiadamy jako pierwsi w Polsce najnowszy tomograf firmy SIEMENS SIRONA) - dzięki bardzo małym dawkom promieniowania - jest w pełni bezpieczna dla Pacjenta. Pozwala  zawczasu wykryć wszelkie stany zapalne i próchnicę niewidoczną podczas rutynowego badania. 15 - sekundowe badanie pozwala uniknąć skomplikowanego leczenia kanałowego, dzięki szybko wykrytej i zdiagnozowanej próchnicy. Zdjęcie panoramiczne jest również niezbędne przy planowaniu większych prac protetycznych, implantologicznych oraz leczeniu ortodontycznym.

 

Wypełnienie (potocznie plomba)

Technologia w otaczającym nas świecie zmienia się z dnia na dzień. Rewolucja technologiczna nie omija również stomatologii, w której zmiany zachodzą szczególnie dynamicznie.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii, najnowsze wypełnienia są dużo bardziej wytrzymałe, szczelne i bardziej estetyczne niż parę lat temu. W naszym gabinecie pracujemy tylko najlepszymi dostępnymi materiałami nanokompozytowymi japońskiej firmy Estelite oraz amerykańskiej 3M - zapewniającej bezkonkurencyjną jakość i estetykę.

Dzięki temu, że nasze wypełnienia są najwyższej jakości - dajemy Państwu na każde z nich 24-miesięczną gwarancję.

 

Odbudowa zęba za pomocą włókna szklanego

Czy złamany ząb można jeszcze uratować? Jeżeli jego korzeń jest poprawnie przeleczony endodontycznie (kanałowo) - korzystając z nowoczesnych rozwiązań możemy zrobić to na jednej wizycie!

Cała procedura polega na wklejeniu do środka korzenia specjalnie przygotowanego włókna szklanego wzmacnianego tlenkiem cyrkonu. W odróżneiniu od starych wkładów metalowych, włókna szklane są przeźroczyste, dużo bardziej wytrzymale i przezierne dla światła - dzięki czemu z jednej strony zapewniają doskonałe wzmocnienie przyszłej odbudowy, a z drugiej - doskonałą estetykę.

Dzięki temu rozwiązaniu złamana "jedynka" czy inny ząb jest możliwy do odbudowy w czsie 1h, bez narażania pacjenta na konieczność brania urlopu z pracy lub rezygnacji  z życia towarzyskiego w czasie leczenia. 

Łącząc nowoczesny wkład z włókna szklanego wzmocnionego tlenkiem cyrkonu z wypełnieniem wytwarzanym w technologii nanokompozytowej można osiągnąć efekt, który nie pozwoli na odróżnienie odbudowanego zęba od zębów sąsiednich.

 

Leczenie pod mikroskopem

Jeszcze całkiem niedawno, przy braku odpowiedniego sprzętu stomatologicznego, ząb w którym wystąpiło zapalenie lub uszkodzenie miazgi musiał zostać usunięty. Teraz, zaawansowana technologia - głównie dzięki użyciu mikroskopu - pozwala na uratowanie większości takich przypadków w sposób bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta.

Dlaczego leczyć pod mikroskopem?

Mikroskop został zaadaptowany i zastosowany w stomatologii stosunkowo niedawno. Przewaga mikroskopu wynika z powiększenia i oświetlenia pola zabiegowego.

Mikroskop pomaga między innymi w:

- identyfikacji wcześniejszych niewykrywalnych struktur,

- przeprowadzeniu leczenia zakrzywionych lub niedrożnych kanałów,

- znalezieniu nadliczbowych kanałów korzeniowych,

- usuwaniu starych wypełnień i wkładów korzeniowych,

- usuwaniu złamanych narzędzi,

- zamknięciu perforacji komory lub korzenia.

 

Mikroskop pomaga dentyście w otworzeniu zęba i odnalezieniu wszystkich kanałów, które są niekiedy grubości włosa i niezwykle ciężko zobaczyć je gołym okiem.

Podczas leczenia tradycyjnego tak cienkie kanały bywają przeoczone. Efekt jest taki, że ząb nadal boli. Jeśli nawet wystapi poprawa, to może być tylko tymczasowa.

Dlaczego? Bo niedoleczony ząb psuje się dalej i kolejne wizyty u dentysty są tylko kwestią czasu.

 

Jednowizytowe leczenie kanałowe

 

Dzięki nowoczesnym urządzeniom dającym dentyście pełen obraz stanu Pacjenta, większość zabiegów leczenia kanałowego pod mikroskopem odbywa się w ciągu jednej wizyty, podczas gdy tradycyjne leczenie bez mikroskopu przeprowadza się w trakcie 2-3 wizyt. Jednowizytowe leczenie ednodontyczne jest bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i oszczędza czas pacjenta na wielokrotne wizyty.