Cennik

Drogi Pacjencie,

 Zanim zaczniesz zapoznawać się z cenami poszczególnych usług świadczonych w Klinice Kwiatek, należy się Tobie najważniejsza informacja dotycząca naszej misji. Specjaliści, Zaufanie, Prestiż – tak w trzech słowach charakteryzujemy nasze powołanie, które dla Ciebie oznacza:  

- wybór ponad 20 specjalistów dedykowanych do poszczególnych dziedzin stomatologii, którzy mają najbardziej aktualną, ekspercką wiedzę i kompetencje, by sprostać nawet szczególnie wyrafinowanym przypadkom medycznym.  

- najwyższe standardy (koferdam, praca pod mikroskopem, szablony chirurgiczne) - leczenie realizowane  z zastosowaniem starannie wyselekcjonowanych materiałów i narzędzi, które gwarantują maksymalną trwałość  i ponadprzeciętną estetykę wykonanych prac. Możesz być pewien, że cena, którą płacisz jest w pełni adekwatna do jakości usług - a jakość jest dla nas priorytetem.

 - holistyczne leczenie premium – wiemy jak najlepiej zadbać o zdrowie Pacjentów całościowo: zapewniamy nie tylko kadrę najlepszych specjalistów, ale też inwestujemy w najnowsze technolologie i stale doskonalimy się w sferze badań  i rozwoju, dostarczając Tobie usługę premium.  

W klinice, na miejscu, otrzymujesz pełną diagnostykę oraz wszystkie niezbędne badania m.in. analizę CBCT innowacyjnym tomografem SL SIRONA, prace protetyczne wykonywane z wykorzystaniem najnowszych systemów CEREC, zaawansowanych frezarek, indywidualnych charakteryzacji koron na fotelu, przy pełnej współpracy zespołu lekarz - technik.

Prowadzimy ścisłą współpracę z ośrodkami badawczymi angażując się w badania kliniczne na rzecz Pacjentów z cukrzycą typu II, czy badania nad wpływem witaminy D na osteointegrację implantów. Skoro o tych ostatnich mowa - wiedz, że...

... podchodzimy do nich z wielką pasją – o czym świadczy realizacja naszego autorskiego innowacyjnego projektu:

Odwrócona implantoprotetyka w oparciu o diagnostykę tomograficzną i cyfrowy skan uzębienia pacjenta wraz z wytworzeniem indywidualnej odbudowy protetycznej, dla zwiększenia bezpieczeństwa leczenia protetycznego i implantologicznego przy zastosowaniu systemu CAD/CAM Cerec i tomografu Othophos SL 3D Ceph”;

a także współpraca z oddziałem Hematologii w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Kostnego w Poznaniu dotycząca przygotowywania do zabiegów implantologicznych i augmentacyjnych Pacjentów po rozległych zawałach, z chorobami krwi, po przeszczepach i po leczeniu onkologicznym, czy w końcu - współpraca ze Szpitalem Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – dla którego tworzyliśmy szablony chirurgiczne do rekonstrukcji żuchwy i oczodołów.

Wybierając naszą Klinikę, oddajesz się więc Drogi Pacjencie nie tylko w ręce doświadczonych specjalistów, otrzymujesz gwarancję najlepszych materiałów i standardów leczenia, ale przede wszystkim - wybierasz miejsce, w którym oferujemy Tobie znacznie więcej niż tradycyjna stomatologia. 

RENTGENODIAGNOSTYKA

Do badań obrazowych wykorzystujemy ultranowoczesny tomograf SIRONA - Orthophos SL 3D

1. Zdjęcie panoramiczne (pantomogram) 80 zł

Tzw. „panorama” stanowi uzupełnienie zewnątrzustnego badania stomatologicznego („przeglądu”). Stomatolog widzi dzięki niemu to, co niewidoczne dla oczu – stany zapalne w kości, próchnicę pod wypełnieniem czy zęby zatrzymane. Według światowych standardów, należy ją wykonywać co dwa lata.

2. Zdjęcie cefalometryczne 80 zł

Obrazuje twarzoczaszkę w ujęciu bocznym. Pokazuje sposób zagryzania i wzajemne ustawienie żuchwy i szczęki. Pomocne w diagnostyce wad zgryzu i leczeniu ortodontycznym.

3. Tomografia (CBCT) 140 - 260 zł

Standard w nowoczesnym leczeniu stomatologicznym - obrazuje kości w trójwymiarze, pozwalając „zobaczyć ją z każdej strony”. CBCT to stomatologiczna odmiana klasycznej tomografii komputerowej ze znacznie obniżoną dawką promieniowania. W naszej Klinice wykorzystujemy ultranowowczesny tomograf SIRONA SL 3D.

  CBCT okolicy pojedynczego zęba 140 zł
  CBCT 1 łuk 170 zł
  CBCT 2 łuki 260 zł

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA (OGÓLNA)

1. Pierwszorazowa konsultacja stomatologiczna 120 zł

Czas kiedy dokładnie poznajemy Pacjenta, określamy potrzeby lecznicze, ustalamy chronologię leczenia i jego zakres.

2. Wizyta kontrolna dla regularnie uczęszczających pacjentów Klinik 50 zł

Zalecana co 6 miesięcy w celu zapewnienia efektów ciągłości leczenia i diagnostyki całej jamy ustnej

3. Opatrunek leczniczy z materiału glasjonomerowego 3M 150 - 200 zł

Gdy z przyczyn medycznych nie jest możliwa natychmiastowa odbudowa, opatrunek ten zabezpiecza ząb na okres do 6 miesięcy.

4. Wypełnienie nanokompozytowe Estelite (potocznie plomba) 250 - 550 zł

W naszej Klinice korzystamy z najlepszych dostępnych materiałów nanokompozytowych Estelite - zapewniając bezkompromisową jakość i estetykę.

  wypełnienie małe 250 zł
  wypełnienie średnie 350 zł
  wypełnienie duże 450 zł
  całkowita odbudowa zęba 550 zł

5. Modele Diagnostyczne 100 zł

Niezbędne w celu analizy zgryzu - potrzebne do planowania prac protetycznych, leczenia implantologicznego, leczenia ortodontycznego, przygotowania szablonów chirurgicznych.

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE

1. Leczenie kanałowe pod mikroskopem 650 - 1400 zł

Każde leczenie kanałowe w naszej Klinice przeprowadzamy pod mikroskopem, zabezpieczając pole zabiegowe koferdamem oraz korzystając z najnowszych narzędzi maszynowych,  które są gwarancją najwyższej precyzji leczenia.

  Leczenie kanałowe zęba 1 kanałowego 650 - 850 zł
  Leczenie kanałowe zęba 2 kanałowego 850 - 1000 zł
  Leczenie kanałowe zęba 3 kanałowego 1200 - 1400 zł
  Leczenie dodatkowego kanału 200 zł

2. Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem (Reendo) 850 - 1600 zł

Powtórne leczenie  wymaga od lekarza  znacznie większych nakładów pracy niż leczenie pierwotne. W pierwszej kolejności należy bowiem usunąć  stare wypełnienie z kanału o średnicy główki od szpilki, w taki sposób, by nie uszkodzić delikatnego korzenia zęba, co pozwoli na precyzyjne dalsze leczenie.

  Powtórne leczenie kanałowe zęba 1 kanałowego 850 - 1200 zł
  Powtórne leczenie kanałowe zęba 2 kanałowego 1200 - 1400 zł
  Powtórne leczenie kanałowe zęba 3 kanałowego 1400 - 1600 zł
  Powtórne leczenie dodatkowego kanału 200 zł

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

1. Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego 250 - 350 zł

Delikatny i precyzyjny zabieg chirurgiczny, przeprowadzany z dbałością o otaczające tkanki.

2. Ekstrakcja (usunięcie) ósemki (zęba mądrości) 300 - 600 zł

Zabieg będący wizytówką Kliniki Kwiatek, dzięki bogatemu doświadczeniu wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

3. Ekstrakcja (usunięcie) zęba zatrzymanego 400 - 700 zł

Zabieg polegający na usunięciu zęba niewidocznego w jamie ustnej, skomplikowany ze względu na obecność wielu sąsiadujących struktur anatomicznych.

4. Resekcja wierzchołka korzenia 600 zł

Procedura medyczna „ostatniej szansy”, pozwalająca zachować ząb, po usunięciu zmian umiejscowionych przy korzeniu.

5. Preparat PRF przyspieszający gojenie (cena z pobraniem krwi) 300 zł

Innowacyjna metoda polegająca na odwirowaniu z krwi Pacjenta komórek znacznie przyspieszających gojenie i redukujących dolegliwości pozabiegowe.

6. Leczenie zachowawcze złamań żuchwy 1000 - 2000 zł

Zabieg wykonywany w przypadku złamania żuchwy, polegający na jej ustabilizowaniu i zapewnieniu mozliwości ponownego "zrośnięcia".

PROTETYKA

1. Konsultacja Protetyczna 100 zł

Przed podjęciem leczenia protetycznego, lekarz analizuje zdjęcia RTG oraz modele diagnostyczne i dokonuje komputerowej analizy uśmiechu. Dzięki temu może wykonać projekt DSD (Digital Smile Design), który pokazuje finalny efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

2. Korona pełnoceramiczna (bez metalu) Emax / Lava 1550 zł

Pełnocermiczna korona najwyższej jakości - cementowana na wcześniej przygotowany ząb. Stanowi wzmocnienie jego struktury, a dzięki cyfrowemu projektowi zapewnia „filmową” estetykę.

3. Licówka ceramiczna Emax 1550 zł

Na minimalnie opracowany ząb nakłada się ultracienkie, porcelanowe „płatki”. Dzięki temu, uzyskujemy doskonały efekt estetyczny przy nieznacznej (dochodzącej do 0,5 mm) ingerencji w tkankę Pacjenta.

4. Inlay/Onlay Cerec CAD/CAM (Emax / Lava) 950 zł

Wypełnienia wykonywane z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Projektowane i tworzone w laboratorium. Tradycyjna „plomba” zastąpiona zostaje dedykowanym, indywidualnym projektem, idealnie dopasowanym do warunków w jamie ustnej i sąsiadujących zębów, zapewniając niespotykaną szczelność i jakość.

5. Protezy ruchome 1700 - 1900 zł

  Akrylowa – tradycyjna proteza zębowa 1700 zł
  Szkieletowa – większa wytrzymałość dzięki metalowej podbudowie 1900 zł
  Acetalowa – lekki, półelastyczny materiał, estetyczne klamry 1900 zł

STAW SKRONIOWO – ŻUCHWOWY / OKLUZJA

1. Konsultacja okluzyjna 200 zł

Niezdiagnozowane problemy ze stawem skroniowo – żuchwowym mogą obniżać jakość życia. Jednak można skutecznie z nimi walczyć, przywracając prawidłową funkcję stawu i mięśni. Specjalista po wykonaniu badań diagnozuje nieprawidłowości i wdraża leczenie.

2. Badanie CADIAX 500 zł

Budzisz się z bólem głowy? Dokuczają Ci szumy uszne? Zęby ścierają się lub czujesz ich uogólniony ból? Zapewne dotąd nie łączyłeś tego z nieprawidłowym działaniem stawu skroniowo – żuchwowego. CADIAX to całkowicie bezinwazyjna komputerowa analiza, która da na to odpowiedź.

3. Szyna podjęzykowa RPP 500 zł

Indywidualna szyna, która rozluźnia napięcie w stawie skroniowo – żuchwowym. Używana głównie w nocy, znacznie podnosi komfort życia w przypadku gdy Pacjent nadmiernie zagryza i ściera zęby.

4. Wizyta kontrolna podczas szynoterapii 120 zł

Niezbędne wizyty warunkujące sukces rehabilitacji stawów skroniowo - żuchwowych, analizy odpowiedniej wysokości zwarcia i postępów leczenia.

IMPLANTOLOGIA

1. Konsultacja Implantologiczna 100 zł

Najważniejsza część leczenia implantoprotetycznego. Na podstawie badania CBCT i modeli diagnostycznych przeprowadzamy wirtulanie cały zabieg, gwarantując maksymalną precyzję i bezpieczeństwo dla Pacjenta.

2. Implantacja 2500 - 3400 zł

Nowoczesny zabieg wszczepienia implantu, będącego tytanową podstawą do odbudowy za pomocą korony protetycznej, zgodnie z wcześniej opracowanym planem leczenia. Śruba gojąca, modyfikacja brzegu dziąsłowego, modyfikacja profilu wyłaniania wliczone są w cenę zabiegu.

  Implant Alpha Bio NEO 2500 zł
  Implant MIS C1 2500 zł
  Implant Straumann 3000 zł
  Implant Staumann BLX powierzchnia „mokra” SLA Activ 3400 zł

3. Podniesienie dna zatoki szczękowej 1000 - 2000 zł

Zabieg polegający na odbudowie kości od strony zatoki szczękowej, co umożliwia późniejszą implantację.

4. Sterowana regeneracja kości od 800 zł

Zabieg polegający na odbudowie struktury kości, niezbędny do przeprowadzenia dalszych zabiegów implantacyjnych. Wykorzystujemy materiał kościozastępczy, kość własną, membrany kolagenowe, PRF.

IMPLANTOPROTETYKA

1. Korona pełnoceramiczna przykręcana na Ti-Base (najwyższa jakość) 2200 - 2650 zł

Całkowity brak metalowych elementów i prześwitów. Do złudzenia imituje zęby własne, ich strukturę, kolor 
a nawet tonowanie czy przebarwienia charakterystyczne dla naturalnych zębów.

  System implantologiczny Alpha Bio lub MIS 2200 zł
  System implantologiczny Straumann 2650 zł
  Indywidualny łącznik cerkonowy - strefa estetyczna + 300 zł

2. Praca protetyczna all on 4 / all on 6 22 000 - 26 400 zł

Komplet uzębienia oparty na 4 lub 6 implantach. Praca złożona z koron osadzonych na stałe, dająca odczucie funkcjonowania z własnymi zębami. Uzupełnienie wykonane z najwyzszej jakości materiałów na podbudowie cerkonowej,  przykręcana na stałe na specjalnych multiunitach. Cena dotyczy części protetycznej.

  Praca przykręcana na podbudowie cerkonowej - 10 koron 22 000 zł
  Praca przykręcana na podbudowie cerkonowe - 12 koron 26 400 zł

3. Proteza na implantach (overdenture) 5 000 - 6 000 zł

Gdy użytkowanie tradycyjnych protez całkowitych powoduje dyskomfort, na pomoc przychodzą możliwości współczesnej implantologii. Na 2 lub 4 implantach uzyskujemy umocowanie protezy nieporównywalne z tradycyjnym osiadaniem. Proteza nie przesuwa się, a możliwość jej wyjmowania zapewnia utrzymanie idealnej higieny. Cena dotyczy części protetycznej.

  Proteza overdenture + 2 lokatory 5 000 zł
  Proteza overdenture + 4 lokatory 6 000 zł

ORTODONCJA

1. Konsultacja Ortodontyczna 100 zł

Problemy ze zgryzem i nieprawidłowe ustawienie zębów są coraz bardziej powszechne. Współczesna ortodoncja wychodzi temu naprzeciw. Leczenie jest najczęściej wielomiesięczne, należy je więc precyzyjnie zaplanować. Lekarz analizuje w tym celu zdjęcia rentgenowskie, modele diagnostyczne i ustala możliwe drogi leczenia.

2. Modele Diagnstyczne 100 zł

Niezbędne w celu analizy zgryzu - potrzebne do planowania prac protetycznych, leczenia implantologicznego, leczenia ortodontycznego, przygotowania szablonów chirurgicznych.

3. Aparat stały 2000 - 4200 zł

Sprawdzona, konwencjonalna metoda leczenia wad ortodontycznych. Aparat złożony z przyklejonych do zębów zamków i opartych na nich łuków służących do tego, aby przywrócić zęby do ich prawidłowego położenia.

  Aparat stały zamki metalowe klasyczny (1łuk) 2000 zł
  Aparat stały zamki metalowe samoligaturujące (1łuk) 2500 zł
  Aparat stały zamki rodowane klasyczne (1łuk) 2500 zł
  Aparat stały zamki rodowane samoligaturujące (1łuk) 3000 zł
  Aparat stały zamki porcelanowe/ szafirowe klasyczny (1łuk) 3000 zł
  Aparat stały zamki porcelanowe samoligaturujące (1łuk) 3600 - 4200 zł

4. Aparat typu Clear Aligner / Invisalign 6000 - 18000 zł

Najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Pozwala na leczenie wybranych wad ortodontycznych poprzez niewidoczne nakładki. Zapewnia maksymalną estetykę i komfort podczas całego leczenia. Podana cena podczas planu leczenia jest kwotą za całe leczenie, łącznie z wizytami kontrolnymi.

PERIODONTOLOGIA

1. Kiretaż 400 - 600 (1/2) zł

Utrata zębów w dużej mierze powodowana jest nie próchnicą, a problemami periodontologicznymi. Kamień nazębny ulokowany pod dziąsłem sukcesywnie osłabia połączenie zęba z zębodołęm, a bakterie obecne w złogach poddziąsłowych są szczególnie inwazyjne. Głęboko położony kamień nazębny wymaga interwencji periodontologa.

  Kiretaż zamknięty – usuwanie złogów bez ingerencji chirurgicznej 400 zł
  Kiretaż otwarty – zabieg chirurgiczny, wykonywany etapowo 600 zł

2. Szynowanie zębów 500 zł

Rozchwiane zęby często da się uratować. Pierwszym działaniem lekarza jest zblokowanie ich za pomocą technologii, która ogranicza ruch w zębodole i umożliwia odtworzenie połączenia zęba z kością.

3. Pokrycie recesji 500 - 900 zł

Odsłonięte szyjki zębowe to problem estetyczny i zdrowotny. Zabieg ich pokrycia połączony jest często z zabiegami regeneracyjnymi i uzyskaniem lepszego wyglądu zębów i dziąseł.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

1. Wizyta adaptacyjna 120 zł

Najważniejsza wizyta stomatologiczna Twojego dziecka, która rzutuje na przyszłość leczenia stomatologicznego. Jest to oswojenie z lekarzem i gabinetem przeprowadzone w formie zabawy. Najlepszy czas na wizytę adaptacyjną to drugi rok życia.

2. Wypełnienie w zębie mlecznym 170 - 200 zł

Próchnica w zębach mlecznych postępuje szybciej. A czy wiedziałeś, że jest chorobą zakaźną i może „przechodzić” na zęby stałe? Leczenie u dzieci wymaga też szczególnej delikatności i odpowiedniego podejścia do małego Pacjenta. Wychodzimy temu naprzeciw. U nas dziecko samo wybiera kolor wypełnienia, a każdy Superbohater otrzymuje odznakę za odwagę!

3. Usunięcie zęba mlecznego 150 - 200 zł

Wymiana uzębienia wymaga czasami małej interwencji stomatologa. W gabinecie pozbywamy się tych najbardziej upartych mleczaków. Zabieg przeprowadzamy jak najdelikatniej by nie zrazić małego Pacjenta do dalszego leczenia.

4. Lakowanie 1 ząb / 90 zł

Bruzdy w trzonowcach i przedtrzonowcach to miejsca zwiększonego zalegania płytki nazębnej i powstawania próchnicy.  Zabezpieczenie ich lakiem redukuje te procesy i sprawia, że bruzdy nie ulegają przebarwieniom. Lakowanie można wykonać do 6 miesięcy od pojawienia się zęba w jamie ustnej.

ZABIEGI HIGIENIZACYJNE

Profesjonalna profilaktyka oraz zabiegi higienizacyjne wykonywane są przy zachowaniu najwyższych standardów, z użyciem unikalnej technologii Air - Flow Master Piezon, zapewniającej najwyższy komfort i precyzję zabiegów.

1. Profesjonalna higienizacja Pacjenta 350 zł

Zabieg obejmujący usunięcie kamienia nazębnego i osadów (skaling i piaskowanie), za pomocą ultranowoczesnego EMS Master Piezon, wykonywany według szwajcarskiego protokołu GBT z zabezpieczeniem zębów lakierem lub fluoryzacją.

2. Trening higieny jamy ustnej 150 zł

Indywidualny dobór zarówno instrumentów, jak i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej, wraz z nauką ich prawidłowego stosowania.

3. Kompleksowe wybielanie lampą PHILIPS ZOOM 1400 zł

Zabieg stanowiący połączenie metody gabinetowej z nakładkową . Taka kompilacja pozwala na osiąganie najlepszych efektów estetycznych przy użyciu najdelikatniejszego preparatu PHILIPS.

4. ICON 1 ząb / 300 zł

Zabieg umożliwiający usuwanie części przebarwień i białych plam w sposób bezinwazyjny (bez konieczności używania wiertła).

5. Wybielanie Blanc One CLICK 350 zł

Odświeżenie koloru zębów bezpośrednio po zabiegu higienizacji. Innowacyjna technologia, pozwalająca uzyskać bielszy uśmiech w kwadrans - bez nadwrażliwości i bez białej diety po zabiegu.

ZNIECZULENIA

1. Znieczulenie nasiękowe 40 zł

Standardowe znieczulenie używane w stomatologii do „wyłączenia odczuwania” bodzców zewnętrznych, zapewniające komfort podczas procedur leczniczych w okolicy danego zęba.

2. Znieczulenie przewodowe 40 zł

Standardowe znieczulenie używane głównie w przypadku leczenia zębów dolnych, powodujące zniesienie odczuwania w szerszym zakresie zębowym i otaczających tkanek.

3. Znieczulenie komputerowe ”The Wand” 55 zł

Nowoczesne znieczulenie podawane przez specjalny komputer, sterujący ciśnieniem podawanego płynu znieczulającego przy samym zębie. Zapewnia on brak nieprzyjemnych odczuć podczas podawania samego znieczulenia.

4. Sedacja wziewna (podtlenek azotu, gaz rozweselający) 30 min / 200 zł

Metoda na okiełznanie zdenerowania u Pacjentów, dla których już wejście do gabinetu jest niemałym zwycięstwem. Szczególnie polecana w leczeniu dzieci. Polega na wprowadzeniu w stan półsnu. Po chwili Pacjent wraca do pełnej świadomości. Zabieg w pełni bezpieczny, bezinwazyjny.  Przed zabiegiem nie należy jeść posiłków (min. 2h).

FIZJOTERAPIA W STOMATOLOGII

Fizjoterapia układu stomatognatycznego to zaawansowane wspomaganie leczenia stomatologicznego poprzez przywracanie prawidłowych funkcji i zdolności ruchowych mięśni, więzadeł i innych struktur biorących udział w żuciu, mówieniu czy połykaniu. 

Rehabilitacja połączona z leczeniem dysfunkcji stawu skroniowo - żuchwowego czy np. procedurami ortodontycznymi, może sprzyjać szybszemu osiągnięciu celu leczenia lub w ogóle warunkować możliwość jego prowadzenia. 

Terapie manualne czy masaże stomatologiczne skutecznie zwiększają komfort życia i funkcjonowania, relaksują Pacjenta i poprawiają wygląd.

W nowoczesnej stomatologii współpraca lekarza dentysty z fizjoterapeutą staje się światowym standardem, a w Polsce wyróżnia najlepsze kliniki.

1. Taping 15 minut 50 zł

2. Masaż klasyczny twarzy 30 minut 120 zł

3. Drenaż limfatyczny 20-30 minut 120 zł

4. Terapia manualna 45/60 minut 200 zł

5. Wizyta pierwszorazowa 45/60 minut 150 zł

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie,
informujemy, że wszystkie usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją.

MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych.

Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną z konsultantem.