Implanty zębów - Poznań

Zanim zaczniesz czytać o samym zabiegu czy rodzajach implantów - zapoznaj się z osobami odpowiedzialnymi za przywrócenie Twojego uśmiechu.
Zobacz czym różnimy się od innych gabinetów, dlaczego przeprowadzamy ponad 50 zabiegów miesięcznie, dlaczego z pełnym sukcesem przeprowadziliśmy ponad 5000 implantacji, dlaczego warto poczekać parę tygodni, by mieć zabieg przeprowadzony w naszej Klinice.

Implanty to nasza pasja

Dr Jakub Kwiatek na tej dziedzinie stomatologii zbudował głównie sukces całej Kliniki. Cały zespół implantologiczny i implantoprotetyczny nieustannie kształci się na kursach w Polsce i za granicą. Ukoronowaniem dotychczasowej kariery kierownika zespołu implantologicznego (dr Jakub Kwiatek) jest zdobycie specjalizacji Master of Oral Implantology we wiodącym w dziedzinie implantologii ośrodku naukowym Università degli Studi di Siena (Włochy).

Leczenie dostosowane do pacjenta

Każdy pacjent przed zabiegiem implantologicznym dostaje indywidualny plan leczenia. Na podstawie nowoczesnej tomografii i skanów 3D, zabiegi najpierw przeprowadzane są wirtualnie - dzięki czemu maksymalnie zwiększamy skuteczność i bezpieczeństwo procedur.

Opieka implantologa po zabiegu

Po zabiegu implantologicznym każdy Pacjent dostaje prywatny numer do lekarza wykonującego zabieg. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h - niezależnie od weekendów, świąt. Usługi na najwyższym poziomie medycznym są połączone z najwyższymi standardami obsługi Pacjenta.

Atrakcyjne ceny

Dzięki temu, że zabiegi implantologiczne, augmentacyjne (rozbudowa kości), implantoprotetycze przeprowadzamy codziennie - firmy sprzedające nam implanty, materiały kościozastępcze oraz laboratoria techniczne traktują nas jako odbiorców hurtowych zapewniając najlepsze materiały po znacznie bardziej korzystnych cenach niż pojedynczym gabinetom - dlatego nasze ceny są dużo bardziej konkurencyjne.

Implantologia - piękny uśmiech bez wyrzeczeń

implanty poznań - wszczepienie implantów

Od ponad 20. lat wzrasta liczba wykonywanych zabiegów implantologicznych, które stały się standardowym postępowaniem w odbudowie braków zębowych.

"W badaniach o długim czasie obserwacji implanty wykazują wysoki odsetek przetrwania wynoszący 95,7%, po upływie czasu od 9 do 14 lat" (Berglundth T. Clin Oral Implants Res; 2012)

Odbudowa utraconych zębów za pomocą implantów jest rutynową (chociaż wciąż najbardziej innowacyjną) procedurą stosowaną obecnie u pacjentów.

Jak możemy rozpocząć leczenie?

Przed każdym leczeniem implantologicznym niezbędne jest wykonanie planu leczenia na podstawie:

  • zdjęć rentgenowskich (panoramicznych i RVG), pozwalających ocenić stan kości, jej wysokość, stan zębów sąsiednich.
  • modeli diagnostycznych, pozwalających ocenić zgryz.
  • CBCT - tomografii komputerowej.

Na podstawie tego planu, pacjent dokładnie zapoznaje się z czasem leczenia, jego kosztami i możliwymi wariantami. 

Umów się na wizytę! Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137
Implantologia w Klinice Kwiatek Poznań

Czym są implanty zębów?

Implanty zebów to niewielkie, wykonane z tytanu śruby, które zastępują korzeń zęba. Na nich mocowane są korony protetyczne lub składające się z kilku koron mosty protetyczne czyli zrekonstruowane uzębienie. 

Implanty zębowe wykonane są z tytanu, dzięki czemu są doskonale tolerowane przez organizm człowieka. Nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Istnieje wiele implantów różniących się pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu ich wykorzystania.

Dlaczego warto wybrać implanty?

Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Są tak pewne, jakby były częścią Ciebie. Zapewniają najlepszą, stabilną podstawę dla pojedynczych koron oraz większości mostów czy protez. Stosując sprawdzone rozwiązania z zakresu implantologii, możesz spodziewać się wielu korzyści.

Dzięki implantom chronisz swoje zdrowe zęby, ponieważ tradycyjny most protetyczny wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym.

Implanty zębowe także:

  • zapobiegają zanikowi kości i utracie innych zębów.
  • zapobiegają zmianom w wyglądzie twarzy.
  • nie ma konieczności stosowania wypadających protez.
  • są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Kiedy najlepiej wszczepić implant?

Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Dlaczego?

a) po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna zanikać, co w przyszłości prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące z ubytkiem zęby zaczynają się przechylać w kierunku luki, niekorzystnie zmieniając swoje położenie.

b) brak nawet jednego zęba powoduje niewłaściwy rozkład sił podczas żucia i negatywnie wpływa na sąsiadujące mięśnie i stawy, wywołując m.in. silne migreny. Dodatkowo wymusza zmianę diety, a także wpływa na samopoczucie psychiczne, obniżając komfort codziennego życia.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się niewielkiego obrzęku i lekkich dolegliwości bólowych, które znikają w ciągu jednego lub dwóch dni.

Jaki jest czas gojenia?

Trwa od 3. do 6. miesięcy - w tym czasie nastąpi tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się implantu z kością, dzięki czemu implant stanie się integralną częścią uzębienia. Na czas wygajania zakładana jest korona tymczasowa (w przypadku natychmiastowego obciążenia implantu) lub tymczasowy most adhezyjny (niewymagający szlifowania zębów sąsiednich).

Rodzaje implantów

ALPHA BIO

Dzięki tysiącom zabiegów przeprowadzonych na implantach Alpha Bio, dr Jakub Kwiatek zbudował sukces Kliniki Kwiatek.

Powodzeniem leczenia implantologicznego opartego na systemie Alpha Bio, poszczycić może się obecnie ok. 2000 naszych Pacjentów.

Szeroka gama implantów Alpha Bio oraz unikatowa charakterystyka gwintów umożliwiają lekarzowi przeprowadzenie zabiegu nawet w trudnych przypadkach klinicznych (wąski wyrostek zębodołowy, miękka kość).

Implanty Alpha Bio wykonywane są w unikalnej technologii NanoTec, która zapewnia najwyższy poziom biokompatybilności.

MIS C1

To jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie implantów, w których wykorzystano innowacyjne połączenie konikalne dające doskonałą szczelność w okolicy implant - łącznik oraz redukujące tzw. mikroruchy, zapewniając przy tym zachowanie kości dookoła wszczepu.

Sama struktura implantu (podwójny gwint) oraz unikatowa technologia nawiercania łoża, gwarantują natomiast sukces osteointegracji i stabilności implantu.

STRAUMANN

To szwajcarski system implantologiczny obecny na rynku już od kilkudziesięciu lat.

Długoterminowe badania kliniczne trwające ponad 20 lat, sprawiają, że system ten jest dziś jednym z najlepiej udokumentowanych i przebadanych na świecie, a żywotność implantów i sukces leczenia implantologicznego, sprawiają, że jest jednym z niekwestionowanych liderów w tej dziedzinie.

Implanty Straumann są znane na całym świecie, a dostęp do ich komponentów jest globalny.

 

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz, wraz z Pacjentem, ustala przebieg zabiegu oraz typ implantu. Wybierane jest optymalne rozwiązanie, indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań Pacjenta, gwarantujące przy tym pełne bezpieczeństwo oraz powodzenie zabiegu. Wariant implantu dostosowywany jest do sytuacji klinicznej, ocenianej przez lekarza na podstawie badania Pacjenta oraz obrazu CBCT, a także analizy modeli diagnostycznych.

Lekarze implantolodzy

Dr n. med. Jakub Kwiatek
Master in Oral Implantology Chirurgia Implantologiczna
Dyrektor Medyczny
lek. dent. Oskar Barczak
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej Implantologia
lek. dent. Magdalena Zielnik - Stawicka
Periodontologia Chirurgia Implantologia
lek. dent. Marcin Lenkowski
Chirurgia stomatologiczna Implantologia, Periodontologia

Tak mówią o nas Pacjenci

Ocena
Jestem pacjentką Kliniki Kwiatek od 4 lat i od 4 lat chodzę do stomatologa bez stresu. Zrobienie 2 implantów bez żadnego bólu. Pełny profesjonalizm i zaangażowanie w to co robi cały personel Kliniki. Jakiekolwiek zabiegi stomatologiczne to tylko tam. Klinika Kwiatek to najlepsze miejsce w Poznaniu.
Katarzyna
Zobacz
Ocena
Od wielu lat jestem pacjentką Kliniki Kwiatek. Usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Zawsze miły i uśmiechnięty personel. Ponad 6 lat temu zdecydowałam się na założenie dwóch implantów. Zostałam dokładnie poinformowana na czym będzie polegał zabieg. Kontakt do Pana Doktora Kwiatka dostępny przez 24 godziny.
W pełni polecam usługi świadczone w Klinice Kwiatek.
Marzena
Zobacz
Ocena
Implant wstawiony przez Pana Kwiatka u mnie ma już 7 lat i całkiem dobrze mi służy w tej kwestii śmiało polecam.
Andrzej
Zobacz
Ocena
Klinika Kwiatek jest wyjątkowa! Pełen profesjonalizm, ogrom empatii i sprzęt medyczny najwyższej jakości. Dwa lata temu zdecydowałam się na implant. Po zabiegu nie miałam żadnych dolegliwości, nawet bólowych. W najbliższych dniach czeka mnie kolejny zabieg - kolejny implant. Może trochę to dziwnie zabrzmi ale nie mogę się już doczekać efektu i tego, że moje ząbki znowu będą „kompletne”:) Z pełną odpowiedzialnością polecam Klinikę wszystkim swoim znajomym. Wszyscy Ci, którzy decydują się na pierwszą wizytę, pozostają już lojalnymi pacjentami personelu Kliniki.
Magdalena
Zobacz

Leczenie implantologiczne - Cennik usług

IMPLANTOLOGIA

1. Konsultacja Implantologiczna 100 zł

Najważniejsza część leczenia implantoprotetycznego. Na podstawie badania CBCT i modeli diagnostycznych przeprowadzamy wirtulanie cały zabieg, gwarantując maksymalną precyzję i bezpieczeństwo dla Pacjenta.

2. Implantacja 2500 - 3400 zł

Nowoczesny zabieg wszczepienia implantu, będącego tytanową podstawą do odbudowy za pomocą korony protetycznej, zgodnie z wcześniej opracowanym planem leczenia. Śruba gojąca, modyfikacja brzegu dziąsłowego, modyfikacja profilu wyłaniania wliczone są w cenę zabiegu.

  Implant Alpha Bio NEO 2500 zł
  Implant MIS C1 2500 zł
  Implant Straumann 3000 zł
  Implant Staumann BLX powierzchnia „mokra” SLA Activ 3400 zł

3. Podniesienie dna zatoki szczękowej 1000 - 2000 zł

Zabieg polegający na odbudowie kości od strony zatoki szczękowej, co umożliwia późniejszą implantację.

4. Sterowana regeneracja kości od 800 zł

Zabieg polegający na odbudowie struktury kości, niezbędny do przeprowadzenia dalszych zabiegów implantacyjnych. Wykorzystujemy materiał kościozastępczy, kość własną, membrany kolagenowe, PRF.

Umów się na wizytę! Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137