Cerec - cyfrowa stomatologia

 

Nowe technologie w stomatologii przynoszą wiele korzyści Pacjentowi. Ostatnią nowością mającą wpływ na jakość leczenia jest komputerowy skaner wewnątrzustny, który precyzyjnie odczytuje warunki w jamie ustnej pacjenta tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze. Jest on elementem systemu CAD/CAM (komputerowy projekt/komputerowe wykonanie), który umożliwia wykonanie odbudowy protetycznej na miejscu i w trakcie jednej wizyty.

 

W Klinika Kwiatek Pacjenci mogą cieszyć się doskonałymi efektami leczenia z wykorzystaniem ultranowoczesnego systemu protetycznego firmy Dentsply Sirona CEREC CAD/CAM.

 

BEZ WYCISKU

Dotychczas, w trakcie przygotowań do wykonania korony, mostu, licówki czy uzupełnień po leczeniu kanałowym, stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej. Ktokolwiek wykonywał kiedyś wyciski zębów wie, że nie jest to przyjemne. Jamę ustną wypełnia masa, którą później należy usunąć. Bywa również, że u Pacjentów pobieranie wycisku powoduje odruch wymiotny.

Dzięki skanerowi uzębienie rejestruje się cyfrowo, a jego obraz natychmiast pojawia się na ekranie komputera w postaci trójwymiarowej. Dzięki temu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać Pacjentowi, jak określone uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym.

 

SZYBKO

Kolejną zaletą skanerów wewnątrzustnych jest skrócenie czasu wykonania pracy protetycznej. Dotychczas przy użyciu tradycyjnych metod, na wykonanie korony czy licówki potrzebny był określony, dość długi czas związany z wysłaniem pracy do laboratorium protetycznego. Obecnie cała procedura została znacznie skrócona.Obraz zastępujący wycisk jest zapisywany w komputerze konsoli. Dodatkowo zapisywane są informacje o kształcie zęba przeciwstawnego.

Następnie lekarz projektuje trójwymiarową pracę na ekranie monitora, dobiera kolor bloczka z którego zostanie wycięte uzupełnienie i przesyła dane do jednostki frezującej. Czas wycięcia np. jednej korony wynosi od kilku do kilkunastu minut.

Wyfrezowany na miejscu materiał lekarz przymierza i cementuje w jamie ustnej pacjenta. Tak więc całkowita odbudowa pojedynczego zęba możliwa jest już nawet w jedną godzinę!

 

BEZ METALU

Przyszłość stomatologii jest nieodłącznie związana z odbudowami bez metalu. Gwarantują one wysoką estetykę, brak ogniw galwanicznych i uczuleń.

Za pomocą skanera oraz systemu CAD/CAM  można wykonać odbudowy pełnoceramiczne (korony, mosty, nakłady, licówki), odbudowy na cyrkonie oraz wysoce estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

 

MAKSYMALNA PRECYZJA

Do ważnych zalet skanera zaliczyć także należy uniezależnienie się od błędu, który wpisany jest w ludzką naturę. Przy jego wykorzystaniu jakość pobranego wycisku optycznego jest oceniana przez komputer. W razie jakichkolwiek błędów oprogramowanie weryfikuje dane i odrzuca obraz niegwarantujący precyzyjne wykonanie pracy protetycznej.

Kolorowe obrazy 3D pozwalają lekarzowi łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. To sprawia, że ​​planowana odbudowa  jest bardziej dokładna. Taka precyzja obrazu nie jest osiągalna metodami tradycyjnymi. Dokładność wykonywanych prac sięga 0,2 mikrometrów!

Wysoka dokładność skanera pozwala uzyskać lepsze wyniki kliniczne i zwiększyć trwałość uzupełnień. Korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną.

 

W Klinika Kwiatek stawiamy na postęp technologii i ciągłe doskonalenie się. Rozumiemy, że przyszłość stomatologii jest nieodłącznie związana z cyfryzacją i odbudowami bez metalu. Kolejny raz nowoczesna technologia pokazuje, jak skutecznie i w krótkim czasie potrafi usprawnić pracę człowieka. Skaner wewnątrzustny jest tego najlepszym przykładem.

Gwarantuje on same korzyści dla Pacjenta: uzupełnienia najwyższej jakości, o wyjątkowej precyzji dopasowania do zęba, mniejszą liczbę wizyt, pełen komfort podczas skanowania poprzez eliminację procedur wyciskowych. Czy może być lepiej?