Chirurgia stomatologiczna Poznań

Chirurgia stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii zajmująca się leczeniem w obrębie jamy ustnej. Przez wielu kojarzona jest jedynie z usuwaniem zębów jednak chirurg stomatolog zajmuje się również innymi zabiegami wśród których wymienić można m.in.: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję, podcinanie wędzidełek warg i języka czy odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku.

Zabiegi chirurgiczne przygotowują jamę ustną do leczenia protetycznego czy też zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej. 

Usunięcie (ekstrakcja) zęba

Nasz gabinet stomatologiczny specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych, szczególnie w zakresie ekstrakcji (usuwania) zębów, które nie mogą zostać poddane leczeniu. Zabieg poprzedzony jest szczegółową diagnostyką problematycznego zęba.

Usuwanie zębów przeprowadzamy w 100% bezboleśnie, zapewniając Pacjentom pełen komfort.

Jako pierwsi w Poznaniu wprowadziliśmy do naszej oferty zabiegi w podtlenku azotu (gaz rozweselający), zapewniające komfort i wyłączenie świadomości przy 100% bezpieczeństwie nawet naszych najmłodszych podopiecznych.

Usunięcie (ekstrakcja) zębów mądrości (ósemek) i zębów zatrzymanych

Nasi chirurdzy są specjalistami w przeprowadzaniu najtrudniejszych ekstrakcji, w tym usuwaniu zębów zatrzymanych (niewidocznych w jamie ustnej).

W codziennej praktyce w naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesne technologie, w tym tomografię komputerową CBCT czy sterowaną regenerację tkanek za pomocą membran PRF - dzięki czemu potrafimy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym przypadkom. Tomografia komputerowa umożliwia dokładną lokalizację zębów zatrzymanych względem zębów sąsiednich i otaczających struktur anatomicznych (nerwy, zatoki szczękowe itd.) oraz pozwala na wczesną diagnozę pozostałych zębów.

Zabieg usunięcia ósemek, w tym zatrzymanych,  jest jednym z najtrudniejszych zabiegów usuwania zębów, ze względu na ich umiejscowienie w jamie ustnej (najczęściej trudny dostęp) oraz sąsiedztwo innych struktur anatomicznych - nerwu żuchwowego, guza szczęki czy zatoki szczękowej.

Po ekstrakcji (usunięciu) ósemki u 60 - 70% pacjentów przez 2 - 3 dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe, stan podgorączkowy, odrętwienie czy też szczękościsk. Czas zabiegu, w zależności od skomplikowania i umiejscowienia, wynosi od pięciu minut do 1,5 godziny.

Po usunięciu zęba  chirurg zabezpiecza zębodół, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko powikłań pozabiegowych. Pacjent po zabiegu pozostaje w stałym kontakcie z Kliniką, a wszystkie wizyty kontrolne są wliczone w cenę ekstrakcji.

Znieczulenie miejscowe gwarantuje całkowitą bezbolesność zabiegu (czas działania znieczulenia to ok. 4 - 5 godzin).

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, polegający na usunięciu wierzchołka korzenia przy jednoczesnym oczyszczeniu kości ze zmian chorobowych i stanów zapalnych. Zbiegowi poddani mogą być pacjenci, których zęby nie kwalifikują się do ponownego leczenia kanałowego lub pojawiły się  zmiany okołowierzchołkowe, które nie poddadzą się takiemu leczeniu. Jest to często zabieg "ostatniej szansy" ratujący ząb przed usunięciem.

Resekcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu chirurg stomatolog odsłania kość w okolicach korzenia problematycznego zęba w celu usunięcia zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki. Usuwany jest także fragment korzenia. Następnie kanał wypełniany jest specjalnym cementem, a ubytek w kości uzupełniany jest biomateriałem kościozastępczym.

Po resekcji mogą wystąpić dolegliwości miejscowe i obrzęk, które powinny zniknąć po kilku dniach. Jeżeli ból będzie się przedłużał i nasilał, wystąpi krwawienie i stan podgorączkowy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Chirurgia szczękowa

Naszym Pacjentom oferujemy także leczenie zachowawcze złamań żuchwy. 

Zrośnięcie się żuchwy trwa ok 6-8 tygodni, w trakcie których Pacjent przyjmować może jedynie płyny i półpłynne pokarmy. W tym okresie niezbędna jest również staranna higiena jamy ustnej. Po tym okresie szyna zostaje zdjęta. Leczenie zachowawcze stosowane jest przeważnie jako leczenie wspomagające dla zabiegu chirurgicznego.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137

Najczęściej zadawane pytania

Czy usuwanie zęba boli?

Ekstrakcję (usunięcie) przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które całkowicie eliminuje dolegliwości podczas zabiegu. Po kilku godzinach, po ustąpieniu znieczulenia, mogą pojawić się przejściowe dolegliwości, na wypadek których pacjent zabezpieczany jest środkami przeciwbólowymi, preparatami antyseptycznymi, a czasem antybiotykiem.

Jakie znieczulenie stosowane jest podczas zabiegów?

Jest to znieczulenie miejscowe, które w zupełności pozwala na wyłączenie odczuwania danej okolicy, a jednocześnie pacjent pozostaje w pełnym kontakcie z lekarzem, a po zabiegu bez przeszkód może udać się do domu.

Jakie są zalecenia po zabiegach chirurgicznych?

Należy nie jeść i nie pić 2h po zabiegu, przez jeden dzień unikać gorących napojów i pokarmów, nie palić tytoniu, nie pić alkoholu min. 5 dni, powstrzymać się od wysiłku fizycznego przez 7 dni, a także nie korzystać w tym czasie z sauny i solarium.
Wskazana jest szczególna pielęgnacja miejsca pozabiegowego (zimne okłady, miękka szczoteczka pooperacyjna, płukanka przeciwbakteryjna) oraz reagowanie na wszelkie niepokojące sygnały i ewentualny kontakt z lekarzem prowadzącym.
Powyższe zalecenia wydawane są w formie broszury dla pacjenta.

Chirurdzy stomatolodzy

Poznaj ekspertów, którzy zadbają o Twoje zęby.

lek. dent. Tomasz Zawadzki
Chirurgia stomatologiczna Chirurgia szczękowo-twarzowa
Dr n. med. Jakub Kwiatek
Master in Oral Implantology Chirurgia Implantologiczna
Dyrektor Medyczny
lek. dent. Oskar Barczak
Specjalista Chirurgii Stomatologicznej Implantologia
lek. dent. Jędrzej Czajka
Chirurgia stomatologiczna Chirurgia szczękowo-twarzowa
lek. dent. Magdalena Zielnik - Stawicka
Periodontologia Chirurgia Implantologia
lek. dent. Marcin Lenkowski
Chirurgia stomatologiczna Implantologia, Periodontologia

Tak mówią o nas Pacjenci

Ocena
Jak szuka ktoś chirurg. stom. to tylko Dr Barczak! Jestem zadowolona, z resztą nie po raz pierwszy.
Joanna
Zobacz
Ocena
Z czystym sumieniem mogę polecić Klinikę Kwiatek. Do Kliniki trafiłem z przetoką po ekstrakcji górnej szóstki. Niestety w wyniku powikłań przetoka nie chciała się zagoić. Dopiero doktor Kwiatek poradził sobie z tym problemem. Jakość usług jest na bardzo wysokim poziomie, miła obsługa i co najważniejsze, wszystkie zabiegi są bezbolesne.
Sławomir
Zobacz
Ocena
Dziś byłam usunąć ósemkę. Doktor Oskar Barczak, rewelacyjny specjalista. Zabieg przeprowadzony bez bólu w minutę… dzięki niemu uwierzyłam, że istnieją naprawdę dobrzy specjaliści. Znieczulenie właśnie puszcza, zero bólu po zabiegu... Jeszcze raz bardzo dziękuję Panu Oskarowi i całemu personelowi, za fachowe podejście. Nigdy nie wierzyłam, że to powiem, ale powiem niebawem pojawię się z drugą ósemką i przewiduje dalsze leczenie w waszej klinice jeszcze raz wielkie dzięki.
Magdalena
Zobacz
Ocena
Bardzo długo zwlekałem z wyrwaniem korzenia pozostałym po zębie, ponieważ mam niemiłe wspomnienia z ekstrakcji zęba w Warszawie. Teraz żałuję, że wcześniej tutaj nie trafiłem dzięki dr Oskarowi. Przebieg zabiegu rewelacyjny, nie wiem jak On to zrobił, ale nie czułem nawet zastrzyków znieczulających. Wiedziałem, że mam co najmniej trudne korzenie, widziałem wysiłek i staranność w każdej minucie zabiegu. Pełen profesjonalizm i pełne uczucie zadowolenia, bardzo dziękuję dr Oskarowi i z czystym sumieniem POLECAM, 3 razy TAK!
Jacek
Zobacz

Chirurgia stomatologiczna - Cennik usług

Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanych w naszej klinice w Poznaniu.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

1. Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego 250 - 350 zł

Delikatny i precyzyjny zabieg chirurgiczny, przeprowadzany z dbałością o otaczające tkanki.

2. Ekstrakcja (usunięcie) ósemki (zęba mądrości) 300 - 600 zł

Zabieg będący wizytówką Kliniki Kwiatek, dzięki bogatemu doświadczeniu wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

3. Ekstrakcja (usunięcie) zęba zatrzymanego 400 - 700 zł

Zabieg polegający na usunięciu zęba niewidocznego w jamie ustnej, skomplikowany ze względu na obecność wielu sąsiadujących struktur anatomicznych.

4. Resekcja wierzchołka korzenia 600 zł

Procedura medyczna „ostatniej szansy”, pozwalająca zachować ząb, po usunięciu zmian umiejscowionych przy korzeniu.

5. Preparat PRF przyspieszający gojenie (cena z pobraniem krwi) 300 zł

Innowacyjna metoda polegająca na odwirowaniu z krwi Pacjenta komórek znacznie przyspieszających gojenie i redukujących dolegliwości pozabiegowe.

6. Leczenie zachowawcze złamań żuchwy 1000 - 2000 zł

Zabieg wykonywany w przypadku złamania żuchwy, polegający na jej ustabilizowaniu i zapewnieniu mozliwości ponownego "zrośnięcia".

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Klinika Kwiatek 535 266 264 535 122 137