Implanty

Zanim zaczniesz czytać o samym zabiegu czy rodzajach implantów - zapoznaj się z osobami odpowiedzialnymi za przywrócenie Twojego uśmiechu.

Zobacz czym różnimy się od innych gabinetów, dlaczego przeprowadzamy ponad 50 zabiegów miesięcznie, dlaczego z pełnym sukcesem przeprowadziliśmy ponad 3000 implantacji, dlaczego warto poczekać parę tygodni, by mieć zabieg przeprowadzony w naszej Klinice.

1. Implanty to nasza PASJA, dr Jakub Kwiatek na tej dziedzinie stomatologii zbudował głównie sukces całej Kliniki. Cały zespół implantologiczny i implantoprotetyczny nieustannie kształci się na kursach w Polsce i za granicą. Ukoronowaniem dotychczasowej kariery kierownika zespołu implantologicznego 
(dr Jakub Kwiatek) jest zdobycie specjalizacji Master of Oral Implantology we wiodącym w dziedzinie implantologii ośrodku naukowym Università degli Studi di Siena (Włochy).

2. Każdy pacjent przed zabiegiem implantologicznym dostaje indywidualny plan leczenia. Na podstawie nowoczesnej tomografii i skanów 3D, zabiegi najpierw przeprowadzane są wirtualnie - dzięki czemu maksymalnie zwiększamy skuteczność i bezpieczeństwo procedur.

3. Po zabiegu implantologicznym każdy Pacjent dostaje prywatny numer do lekarza wykonującego zabieg. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h - niezależnie od weekendów, świąt. Usługi na najwyższym poziomie medycznym są połączone z najwyższymi standardami obsługi Pacjenta.

4. Dzięki temu, że zabiegi implantologiczne, augmentacyjne (rozbudowa kości), implantoprotetycze przeprowadzamy codziennie - firmy sprzedające nam implanty, materiały kościozastępcze oraz laboratoria techniczne traktują nas jako odbiorców hurtowych zapewniając najlepsze materiały po znacznie bardziej korzystnych cenach niż pojedynczym gabinetom - dlatego nasze ceny są dużo bardziej konkurencyjne.

 

Implantologia

Od ponad 20. lat wzrasta liczba wykonywanych zabiegów implantologicznych, które stały się standardowym postępowaniem w odbudowie braków zębowych.
 
"W badaniach o długim czasie obserwacji implanty wykazują wysoki odsetek przetrwania wynoszący 95,7%, po upływie czasu od 9 do 14 lat" (Berglundth T. Clin Oral Implants Res; 2012)

Odbudowa utraconych zębów za pomocą implantów jest rutynową (chociaż wciąż najbardziej innowacyjną) procedurą stosowaną obecnie u pacjentów.

 

Jak możemy rozpocząć leczenie?

Przed każdym leczeniem implantologicznym niezbędne jest wykonanie planu leczenia na podstawie:

- zdjęć rentgenowskich (panoramicznych i RVG), pozwalających ocenić stan kości, jej wysokość, stan zębów sąsiednich.
- modeli diagnostycznych, pozwalających ocenić zgryz
- CBCT - tomografii komputerowej
 
Na podstawie planu leczenia, pacjent dokładnie zapoznaje się z czasem leczenia, jego kosztami i możliwymi wariantami.


Czym jest implant?

Implant to niewielka, wykonana z tytanu śruba, która zastępuje korzeń zęba. Na niej mocowana jest korona protetyczna lub składający się z kilku koron most protetyczny czyli zrekonstruowane uzębienie.

Implanty wykonane są z tytanu, dzięki czemu są doskonale tolerowane przez organizm człowieka. Nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Istnieje wiele implantów różniących się pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu ich wykorzystania.

 

Dlaczego warto wybrać implanty?


 
Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Są tak pewne, jakby były częścią Ciebie. Zapewniają najlepszą, stabilną podstawę dla pojedynczych koron oraz większości mostów czy protez. Dzięki stosowaniu rozwiązań implantologicznych możesz się spodziewać wielu korzyści.

Dzięki implantom chronisz swoje zdrowe zęby, ponieważ tradycyjny most protetyczny wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym.
 

1) Implanty zapobiegają zanikowi kości i utracie innych zębów
2) Implanty zapobiegają zmianom w wyglądzie twarzy 
3) Dzięki implantom nie ma konieczności stosowania wypadających protez
4) Implanty są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem

 

Kiedy najlepiej wszczepić implant?Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Dlaczego?
 
a) po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna zanikać, co w przyszłości prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące z ubytkiem zęby zaczynają się przechylać w kierunku luki, niekorzystnie zmieniając swoje położenie.
 
b) brak uzębienia powoduje niewłaściwy rozkład sił podczas żucia i negatywnie wpływa na sąsiadujące mięśnie i stawy, wywołując m.in. silne migreny. Dodatkowo wymusza zmianę diety, a także wpływa na samopoczucie psychiczne, obniżając komfort codziennego życia.

 
Czy zabieg jest bolesny?
 

Wszczepienie implantu jest bezbolesne, ponieważ zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się niewielkiego obrzęku i lekkich dolegliwości bólowych, które znikają w ciągu jednego lub dwóch dni.

 
Jaki jest czas gojenia?

Trwa od 3. do 6. miesięcy - w tym czasie nastąpi tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się implantu z kością, dzięki czemu implant stanie się integralną częścią uzębienia. Na czas wygajania zakładana jest korona tymczasowa (w przypadku natychmiastowego obciążenia implantu) lub tymczasowy most adhezyjny (niewymagający szlifowania zębów sąsiednich).
 

Rodzaje implantów

 

ALPHA BIO

Dzięki tysiącom zabiegów przeprowadzonych na implantach Alpha Bio, dr Jakub Kwiatek zbudował sukces Kliniki Kwiatek.

Powodzeniem leczenia implantologicznego opartego na systemie Alpha Bio, poszczycić może się obecnie
ok. 2000 naszych Pacjentów.

Szeroka gama implantów Alpha Bio oraz unikatowa charakterystyka gwintów umożliwiają lekarzowi przeprowadzenie zabiegu nawet w trudnych przypadkach klinicznych (wąski wyrostek zębodołowy, miękka kość).

Implanty Alpha Bio wykonywane są w unikalnej technologii  NanoTec, która zapewnia najwyższy poziom biokompatybilności.

 

MIS C1

To jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie implantów, w których wykorzystano innowacyjne połączenie konikalne dające doskonałą szczelność w okolicy implant - łącznik oraz redukujące tzw. mikroruchy, zapewniając przy tym zachowanie kości dookoła wszczepu.

Sama struktura implantu (podwójny gwint) oraz unikatowa technologia nawiercania łoża, gwarantują natomiast sukces osseointegracji i stabilności implantu.

 

STRAUMANN

To szwajcarski system implantologiczny obecny na rynku już od kilkudziesięciu lat.

Długoterminowe badania kliniczne trwające ponad 20 lat, sprawiają, że system ten jest dziś jednym
z najlepiej udokumentowanych i przebadanych na świecie, a żywotność implantów i sukces leczenia implantologicznego, sprawiają, że jest jednym z niekwestionowanych liderów leczenia implantologicznego.

Implanty Straumann są znane na całym świecie, a dostęp do ich komponentów jest globalny.

 

 

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz, wraz z Pacjentem, ustala przebieg zabiegu oraz typ implantu. Wybierane jest optymalne rozwiązanie, indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań Pacjenta, gwarantujące przy tym pełne bezpieczeństwo oraz powodzenie zabiegu. Wariant implantu dostosowywany jest do sytuacji klinicznej, ocenianej przez lekarza na podstawie badania Pacjenta oraz obrazu CBCT, a także analizy modeli diagnostycznych.